"Depolardaki Akaryakıt Kalitesinin İzlenmesi Sistemine İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Kurul Karar Taslağı" hazırlanmıştır.Kamuoyuna duyurulur.

Petrol piyasasında piyasaya arz edilmek üzere stok izleme sistemi kapsamında izlenen tanklarda yer alan akaryakıtların kalitesine ve diğer hususlara yönelik risklerin belirlenebilmesi amacıyla, ulusal marker ölçümünün yapılması, akaryakıtların teknik düzenlemelerde yer alan özellik değerlerinin izlenmesi, ulusal marker stok kontrolünün gerçekleştirilmesi ve stok izleme sisteminin kontrolü faaliyetlerinin sağlanabilmesi amacıyla "Depolardaki Akaryakıt Kalitesinin İzlenmesi Sistemine İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Kurul Karar Taslağı" hazırlanmıştır. Söz konusu Taslak  Yönetmelik 23/09/2019 günü mesai bitimine kadar kamuoyunun görüş ve değerlendirmelerine açık tutulacaktır.

İlgililerin Taslak Karar hakkındaki görüşleri ile varsa konuya ilişkin ilave öneri ve tekliflerini, görüş bildirim formunu doldurarak aynı süre içerisinde “.DOCX veya .DOC” formatında bilgipetrol@epdk.org.tr e-posta adresine ve yazılı olarak Kurumumuz Petrol Piyasası Dairesi Başkanlığına göndermeleri gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 


26.08.2019 - 23.09.2019 Birimi : Petrol Piyasası   Görüntülenme Sayısı: 955