Resim Galerisi

Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar Jüri Özel Ödülü Gülefşan Demirbaş'ın

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından bu yıl 2.'si düzenlenen "Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar" ödülleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un katılımlarıyla Cemal Reşit Rey Konser Salonunda düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Emine Erdoğan törende yaptığı konuşmada, kadınların çalışma hayatında karar alıcı pozisyonlarda olmaları gerektiğini belirterek karar süreçlerinde kadınların eksikliğinin, tüm toplumu ilgilendiren bir noksanlık olduğunu ifade etti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ise üreten, değer katan kadınların hikayelerinin bir geceye sığamayacak kadar dolu ve zengin olduğunu belirterek, "Bu hikayelerin baş kahramanları enerjinin güçlü kadınları, petrol sahalarında, maden ocaklarında çalışan, yönetim kurullarına başkanlık eden, hayallerinin peşinden giden enerjinin güçlü kadınları. Bizler bugün bu törenle sadece bu gerçeğe ayna tuttuk. Bu aynadan yansıyanlar aslında Türkiye'nin kadınları, enerjisi. Bizler bunun görünür kılınması için aracılık ediyoruz." diye konuştu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da "Sesimize ses kattığınız için teşekkür ediyorum. Bu platformu cinsiyet eşitsizliğine karşı konulan bir platforma dönüştüren herkese şükranlarımı sunuyorum." dedi. Kadına karşı şiddet ve cinsiyet adaletsizliği başta olmak üzere tüm sorunların çözümünün Türk kültür ve inancında var olduğunu ifade eden Albayrak, kadının toplumun en değerli parçası ailenin mimarı olduğunu, Türk kadınının hem Anadolu'da, Kurtuluş Savaşı'nda hem de 15 Temmuz'da mücadele verdiğini vurguladı.

Konuşmaların ardından yapılan ödül töreninde "akademi" alanındaki ödül Prof. Dr. Şule Ertan Ela'ya, "profesyonel" alanındaki ödül Kayserigaz Birim Yöneticisi Işıl Akkoç'a, "iş dünyası" alanındaki ödül Shell'den Dr. Selda Günsel'e, "geleceğe ilham veren kadın" kategorisindeki ödül milli yüzücü Sümeyye Boyacı'ya, "girişimcilik" alanındaki ödül Burcu Aydemir'e, "enerjide örnek şirket" kategorisindeki ödül Enerjisa Satış Perakende A.Ş. Üst Yöneticisi Ziya Erdem'e verildi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Gülefşan Demirbaş'a ise "jüri özel ödülünü" Emine Erdoğan takdim etti.

Etkinlik hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

 

 


15.03.2019 - 18.03.2021 Birimi : Basın Müşavirliği   Görüntülenme Sayısı: 7239